Forum www.brazowa.fora.pl Strona Główna


www.brazowa.fora.pl
forum pielgrzymki Brodnica - Jasna Góra
Odpowiedz do tematu
Eucharystia
ifeDołączył: 26 Maj 2010
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Ostatnio byłam świadkiem jak Biskupowi w czasie Komuni Świętej wyleciał Komunikant ,Pan Jezusek, mam pytanie co Biskup powinien zrobic po podniesieniu Pana Jezuska z podłogi.???Mi na ten widok zakręciły się łzy ,było mi bardzo przykro,uklękłam i modlilam się by Pan Jezusek nam to wybaczył .Jakie są przepisy Kościelne w takim wypadku?
Zobacz profil autora
UkaszDołączył: 18 Maj 2010
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

W tym przypadku Najświętsze Ciało naszego Pana wkłada się do specjalnego naczynia z wodą, w którym ma się ono rozpuścić. Tak się stało między innymi w Sokółce, gdzie zdarzył się cud eucharystyczny. Ja natomiast widziałem jak podczas mszy w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa kapłan dał kobiecie stojącej koło mnie Pana Jezusa na ręce. Potem ona rękoma włożyła Go do ust. Poczułem głęboki smutek, że niekonsekrowane ręce Go dotykały.
Zobacz profil autora
ifeDołączył: 26 Maj 2010
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Ja też tak myślałam że tak biskup powinien zrobic, ale niastety on podniusł Pana Jezuska i położył go na ten sam tależyk (nie wiem jak to się nazywa, ale kielich to niebył)z resztą Komunikantów ,ale troszkę z boku,obserwowałam co dalej zrobi i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu jak skończył komunikowac to zmieszal wszystko i przesypal do jednego kielicha a następnie schował razem spowrotem do Tabernakulum. Biskup był angielski,ale naszej wiary rzymskokatolickiej, dlatego moje wielkie zdziwienie. Było to bierzmowanie polskiej młodzieży w tym też mojej córci. Msza była bardzo piękna bo biskup odprawiał po angielsku a my przy pomocy naszego księdza odpowiadaliśmy po polsku.Dla mnie to już normalne że kapłan daje Pana Jezuska na ręce ,anglicy wszyscy tak biorą Komunię, ja jednak nigdy sie na to nie odwarzyłam. Kilka razy byłam na angielskiej mszy i oni oprucz Cieła Pana Jezuska otrzymują też Najświętrzą krew ,na co też nigdy nie miałam odwagi,mimo że podeszłam po Jezuska . Nie wiem czy ten biskup postąpił dobrze ,ale wydaje mi się że powiniem właśnie postąpic tak jak mówisz, dlatego właśnie o to pytałam. Będę się modlic za tego biskupa ,bo wydaje mi się że popełnił błąd.Dziękuję że odpisałeś ,prosze jeśli możesz to zmów Zdrowaś.... za tego biskupa i pomóz mi przeprosic Jezuska, by sie nie gniewał na nas wszystkich grzeszników.
Zobacz profil autora
Eucharystia
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu